iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Agrility – урожай із прибавкою

20.02.2021
Автор матеріала

Ігор Грабовий

Комплексна web-платформа компанії «Лімагрейн» допоможе максимально використати потенціал поля

Agrility – урожай із прибавкою

Інформаційні технології в сільському господарстві стали для нас нормою. Чимало компаній, що працюють у різних галузях, зокрема аграрній, пропонують різноманітні інноваційні рішення. Водночас українські аграрії сподіваються отримати максимальний зиск від їх застосування. Зрозуміло, що вкладені кошти не завжди дають очікуваний результат (а інколи все відбувається з точністю до навпаки). Але ми маємо зрозуміти, що прогрес не стоїть на місці, тож постає вибір: іти в ногу з часом або лишитися далеко позаду інноваційно розвинених підприємств.

Нині в кожній ланці технологічного процесу з вирощування сільгоспкультур можна використовувати елементи ІТ-технологій і точного землеробства. Тому компанія «Лімагрейн» пропонує фермерам України комплексну web-платформу AGRILITY® для максимального використання потенціалу поля.

Карти для висіву

AGRILITY® — це комплексна web-платформа для створення карт-завдань зі змінними нормами сівби, моніторингу стану вегетації культур і прогнозування врожайності як зернової, так і силосної кукурудзи.

На основі інформації з AGRILITY® менеджери компанії «Лімагрейн Україна» надають рекомендації для своїх клієнтів і партнерів. Платформа AGRILITY® містить чотири модулі, завдяки яким аграрій має актуальну інформацію про стан культури впродовж всього періоду вегетації.

 Рис.1. Карта-завдання для диференційованого висіву кукурудзи
Рис.1. Карта-завдання для диференційованого висіву кукурудзи

Робота в AGRILITY® починається з модуля agrility.DENSITY, призначенням якого є створення карт-завдань для диференційованого висіву кукурудзи (рис. 1).

На основі аналізу кількарічних знімків NDVI визначаються зони з різним потенціалом урожайності культури. Для поля підбирається гібрид із відповідною продуктивністю для відповідних умов. Після детального опрацювання цих даних для кожної зони визначається певна густота висіву.

Наступним етапом є генерація карти-завдання. Система створює SHP-файл, у якому ми маємо зображення поля з різними зонами продуктивності, та, відповідно, різними густотами посіву.

Уся ця інформація «прив’язана» до GPS-координат, тому сучасна техніка в процесі сівби «розуміє», ув якій зоні потрібно автоматично змінювати густоту. Після цього карта завантажується безпосередньо з платформи в монітор сівалки й можна виконувати сівбу відповідно до завдання. Також система прораховує кількість насінин для сівби на певній площі з відповідною густотою.

Спостерігаємо за розвитком

Звичайно, що процес сівби впливає на кінцеву врожайність культури, але агрономи добре розуміють, що на цьому етапі їх робота не закінчується. Адже рослина — це живий організм, який по-різному реагує на погодні умови, хвороби та живлення, тому дуже важливо спостерігати за процесом розвитку культури.

 Рис.2. Завдяки NDVI можна виявити проблемні зони рослинності
Рис.2. Завдяки NDVI можна виявити проблемні зони рослинності

Тут в пригоді агроному стане agrility.VEGETATION — модуль для онлайн-спостереження за змінами стану посівів в процесі вегетації. Він допомагає відстежувати позитивні і негативні зміни розвитку рослин. Дані для agrility.VEGETATION отримуємо за допомогою зйомки з супутників. Пролітаючи над певною територією і роблячи знімки високої якості, супутник фіксує потрібні нам ділянки поля. Отримані зображення зі супутника дають змогу розрахувати вегетаційні індекси NDVI, NDRI, RVI та ін.

 Рис.3. Звіт агронома після огляду проблемної ділянки поля
Рис.3. Звіт агронома після огляду проблемної ділянки поля

Завдяки індексу NDVI можна виявити проблемні зони рослинності, надаючи можливість ухвалювати найправильніші в довгостроковій перспективі рішення, спрямовані на підвищення врожайності. Проаналізувавши супутникові знімки, агроном може створити оптимальний маршрут огляду проблемних ділянок, якщо такі є, й оперативно розв’язати проблему, витративши на це мінімум часу (рис. 2). Після огляду поля агроном може створити звіт (рис. 3), що дає змогу вести електронний облік виконаних робіт на цьому полі.

Передбачити врожайність

Незалежно від часу й розвитку технологій основна мета для агронома — отримати добрий урожай. І кожен агроном знає, як це зробити. Але не кожен рік є врожайним. Чи можемо ми заздалегідь передбачити врожайність? Так! Для цього є agrility.YIELD й agrility.HARVEST — модулі для онлайн-прогнозування врожайності кукурудзи на базі знімків NDVI.

 Рис.4. Прогноз урожайності зерна з прибавкою +2% в ФГ “Флора”
Рис.4. Прогноз урожайності зерна з прибавкою +2% в ФГ “Флора”

agrility.YIELD доступний для гібридів кукурудзи зернового напряму. Індекс NDVI змінюється весь сезон, і його значення різні під час росту, цвітіння й дозрівання рослин. На початку вегетаційного сезону індекс наростає, у фазу цвітіння його зростання зупиняється, потім мірою дозрівання NDVI знижується. Залежно від умісту поживних речовин у ґрунті, метеоумов і технології обробітку посівів швидкість розвитку біомаси буде різною. Ці дані обробляються власним алгоритмом компанії «Лімагрейн», а на основі отриманих результатів автоматично генерується прогноз урожайності зерна з поля (рис. 4/4.1).

 Рис.4.1.Другий звіт прогнозу урожайності кукурудзи з поля
Рис.4.1.Другий звіт прогнозу урожайності кукурудзи з поля

agrility.HARVEST доступний для гібридів кукурудзи силосного напряму.

Також цей модуль прогнозує кількість сухої речовини й оптимальні дати врожаю для силосної кукурудзи (рис. 5)

Перевірка практикою

Чи перевірені ці рішення на практиці? Так, перевірені. За останні три роки максимальна прибавка врожайності на полях, де тестувалася платформа, становить до 6%.

В Україні чимало господарств, як маленьких, так і великих, вже скористалися цим сервісом. Серед них ФГ «Флора», розташоване у Вінницькій області. Слід зазначити, що господарство заздалегідь придбало сівалку, здатну висівати за завданням, докупило додаткове обладнання й провело всі налаштування. Після посівної головний агроном користувався модулем agrility.VEGETATION і протягом усього процесу вегетації контролював ситуацію на полях, вчасно підживлював і захищав культуру від шкідників та хвороб, що в результаті позитивно вплинуло на врожайність.

 Рис.5. Прогноз кількості сухої речовини й оптимальні дати збору врожаю для силосної кукурудзи
Рис.5. Прогноз кількості сухої речовини й оптимальні дати збору врожаю для силосної кукурудзи

Збирали врожай на цьому полі із застосуванням системи моніторингу врожайності з прив’язкою до GPS-координат. Сама карта врожайності була досить «сирою» й незрозумілою. Тому її додатково «відшліфували». У результаті отримали зрозумілу карту й розраховану прибавку, яка становила майже 2%. Таку саму врожайність прогнозував на цьому полі модуль agrility.YIELD (рис.. 4).

Підсумки

В Україні з кожним роком з’являється дедалі більше сівалок для сівби зі змінними нормами. Таким чином, обираючи сучасну техніку, ви все одно платите за можливість виконувати диференційований висів.

З іншого боку, світ рухається в напрямі диджиталізації, тому, якщо ви бажаєте розвиватися, рано чи пізно потрібно буде використовувати цифрові технології.

У розглянутому прикладі було досягнуто незначної економії насіння, що теж позитивно позначається на економіці. До того ж ми заздалегідь знали точну кількість необхідного насіння. Головний результат — із цього поля, а це менш ніж 30 га, додатково було зібрано врожай із прибавкою в майже 900 доларів!

Саме тому «Лімагрейн» пропонує своїм клієнтам не лише якісний посівний матеріал, а й комплексну web-платформу AGRILITY® для максимального використання потенціалу кожного поля. Популярність, поширеність технології зумовлюють її дедалі більшу легкість і доступність.

Що потрібно для того, щоб почати користуватися AGRILITY®? Зателефонувати менеджеру компанії «Лімагрейн Україна» у своєму регіоні й отримати від нього план дій з упровадження web-платформи AGRILITY® у своєму господарстві.

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: rost.panichev@ifarming.com.ua

Матеріали за темой