iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Комплексний підхід до боротьби з посухою

20.12.2021
Автор матеріалу

Ігор Грабовий

Головною проблемою для українських аграріїв є посуха. Це багатогранна проблема, яка з кожним роком покриває дедалі більше посівних площ України

Комплексний підхід до боротьби з посухою

Довгоочікуваним вирішенням стала генетика, хоча і не єдиним. Для комплексної боротьби з посухою компанія «Лімагрейн» розробила пропозицію HYDRANEO®. Крім посухостійких гібридів пропозиція містить цифровий сервіс, що аналізує клімат, тип ґрунту та тип обробітку ґрунту для того, щоб:

• зменшити ризики втрати врожаю в разі посухи;

• збільшити прибуток протягом багатьох років.

ПРОПОЗИЦІЯ HYDRANEO® ПОЄДНУЄ ПОСЛУГИ ТА ПОСУХОСТІЙКІ ГІБРИДИ

Послуги:

Оцінювання ризиків посухи з представником «Лімагрейн». Фермер отримує рекомендації щодо:

• підбору гібриду до конкретної кліматичної зони;

• агрономічні заходи для зменшення посухи (сівозміна, обробіток ґрунту, строк посіву, підживлення).

Продукція:

Посухостійкі гібриди, вирощені за допомогою перевірених методів. Гібриди HYDRANEO® краще переносять посуху та забезпечують високу врожайність у хороших умовах.

ЦИФРОВИЙ СЕРВІС HYDRANEO®: ГЛОБАЛЬНА ДІАГНОСТИКА РИЗИКІВ ПОСУХИ Й РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДБОРУ ГІБРИДУ

Цифровий сервіс HYDRANEO® оцінює можливість появи посухи та її інтенсивності, залежно від кліматичних показників, обробітку та типу ґрунту. Звернувшись до регіонального представника «Лімагрейн», фермер може отримати :

• рекомендації щодо підбору гібриду;

• рекомендації щодо оптимальної густоти висіву;

• рекомендації щодо обробітку ґрунту.

ІННОВАЦІЙНИЙ МЕТОД ВИРОЩУВАННЯ ТОЛЕРАНТНИХ ДО ПОСУХИ ГІБРИДІВ

Толерантність до посухи є важливим напрямом досліджень для «Лімагрейн». З 2010 року над цим працює спеціальна дослідницька група. Для вирощування та оцінювання посухостійкої кукурудзи було розроблено та запатентовано власну методологію (Номер патенту: 122903).1. Для вимірювання температури та прогнозування періоду інтенсивної посухи наші працівники встановили більш ніж 50 метеостанцій. 2. Толерантність до посухи оцінюється на основі водного та теплового стресів у найбільш чутливі періоди розвитку кукурудзи (цвітіння та наповнення зерна). Толерантність до посухи — це здатність гібрида показувати хорошу врожайність у стресових умовах.3. Гібрид додають до лінійки HYDRANEO® після кількох років позитивних випробовувань. Щоб стати гібридом HYDRANEO®, гібриди-кандидати повинні поєднувати: високу врожайність, потенціал та високу посухостійкість.

Чи перевірені ці рішення на практиці? Так, перевірені. В Україні чимало господарств як маленьких, так і великих, які вже скористалися комплексною пропозицією HYDRANEO®. Серед них СВК «Родіна», яке розташоване в Одеській області.

«Гібриди кукурудзи, що входять до технології HYDRANEO® від компанії „Лімагрейн”, щороку демонструють стабільну врожайність в умовах посухи. Поєднавши такі гібриди, зокрема цьогоріч ЛГ31415 (Invador), ЛГ31388, ЛГ31284, та рекомендації на базі цифрового сервісу HYDRANEO® нам вдавалося отримувати добру врожайність кукурудзи протягом п’яти років, що позитивно вплинуло на прибуток та розвиток нашої компанії», — зазначив Василь Павлович Небога, головний агроном CВК «Родіна».

 Василь Небога, головний агроном СВК "Родіна"
Василь Небога, головний агроном СВК "Родіна"
Матеріали по темі

рекомендоване

Коли все працює, як годинник

Щоб досягти успіху в сучасному агровиробництві, слід чітко прописати алгоритми дій співробітників та об'єднати максимум інформації в єдиній електронній системі управління, скільки б часу та зусиль для цього не знадобилося. У цьому переконана директорка з фінансової та операційної діяльності групи «АГРОТРЕЙД» Олена Ворона ..
У порівнянні із сусідніми господарствами «Річленд Інвест» — це мале підприємство. А все-таки на 4270 га цього балаклійського агровиробника застосовують точні технології за допомогою обладнання Trimble ..