iнтелектуальні рішення в агробізнесі

«Євраліс»: віртуальний тур по полях

30.06.2021
Автор матеріала

Ростислав Панічев

Компанія EURALIS минулого року запустила новий проєкт — «Поле 360», який дає змогу пройтися посівами соняшнику й кукурудзи за допомогою свого комп’ютера, планшета чи мобільного телефона.

«Євраліс»: віртуальний тур по полях

Таку ідею у компанії виношували вже давно. У EURALIS помітили, що сучасні технології можуть надати фермерам, та й не тільки їм, усі можливості ближче та глибше познайомитися з генетикою компанії та із сучасними передовими технологіями вирощування сільськогосподарських культур. А ситуація з пандемією коронавірусу, під час якої відбувалася реалізація цього проєкту, тільки засвідчила правильність обраного напряму.

За словами менеджера з підтримки регіонального маркетингу компанії EURALIS Андрія Недбайла, на весні 2020 року стало зрозуміло, що проводити заходи в полі, як це робилося раніше, буде проблематично через цілу низку причин. Ба навіть у деяких випадках практично неможливо. Особливо це стало зрозуміло в умовах жорсткого карантину й ізоляції. Та куди ж дітися без спілкування з аграріями? Тоді стало ясно, що фермерам буде набагато простіше спостерігати за подіями на полях дистанційно, не виходячи на безпосередній контакт. Проте головним висновком став той факт, що слово «диджитал» стає невіддільною частиною нашого життя та агросфери.

 Завдяки якісним світлинам на "Полі 360" можна детально оглянути кожен гібрид
Завдяки якісним світлинам на "Полі 360" можна детально оглянути кожен гібрид

«Проєкт “Поле 360” поєднує в собі дві локації на території Вінницької та Тернопільської областей, — розповідає Андрій Недбайло. — Посіви виконано в круговій формі, щоб дати змогу віртуальним відвідувачам повністю вивчити запропоновані технології вирощування десятьох гібридів кукурудзи та п’ятьох гібридів соняшнику. Крім того, ця екскурсія полями «Євраліс» доступна також для окулярів віртуальної реальності».

 Поля фотографували сферичною камерою в різні періоди росту гібридів
Поля фотографували сферичною камерою в різні періоди росту гібридів

Виявилось, що такий інструмент комунікації дуже цікавий для фермерів. Адже на дні поля культури видно лише в одній фазі росту й розвитку. А основна ідея проєкту «Поле 360» полягає в тому, що кожний користувач може побачити «життя» поля в ключові періоди вегетації рослини — від сівби до збирання. Тобто є можливість безпосереднього занурення у технологічний процес, який застосовують на конкретному полі. Цьому сприяє чудовий функціонал, який охоплює не лише високоякісні зображення полів та фотографії рослин соняшнику та кукурудзи, а ще й аудіогід по кожній з позицій. Поле фотографували сферичною камерою в різні періоди росту гібридів, і перенесли цю інформацію на онлайн-платформу. Користувач може повертати зображення на екрані свого комп’ютера чи планшета, озираючись навколо себе, ніби він стоїть на реальному полі. Тут же він може обрати гібрид, який його зацікавить, і розглянути його з усіх доступних ракурсів. В один клік на віртуальному полі можна перейти не лише між сезонами та фазами розвитку рослини, а також між різними гібридами та культурами.

 На «Полі 360» можна переключатися одним кліком між локаціями, культурами й гібридами, фазами розвитку
На «Полі 360» можна переключатися одним кліком між локаціями, культурами й гібридами, фазами розвитку

Щоб оглянути віртуальні поля, треба зайти за посиланням http://field360. com.ua/ та обрати бажану локацію — Вінницю чи Тернопіль. Далі користувач може подивитися на розвиток культур у конкретні місяці. Сучасний світ диктує свої правила, які вимагають розвитку цифрових методів комунікації з агровиробниками. Як розповів Андрій Недбайло, на сьогодні від фермерів отримано чимало схвальних відгуків про «Поле 360». При цьому, якщо виробник проявляє зацікавлення до певного продукту «Євраліс», він може звернутися до свого регіонального менеджера, щоб отримати детальнішу інформацію

 «Поле 360» дає змогу розглянути не лише культури з різних боків, але й у різні фази розвитку
«Поле 360» дає змогу розглянути не лише культури з різних боків, але й у різні фази розвитку

Крім того, компанія «Євраліс» першою в Україні запустила серію агрономічних програм «Країна 49 32», щоб, попри обмеження, спричинені пандемією коронавірусу, фермери були в курсі останніх досягнень і пропозицій компанії.

Матеріали за темой