iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Диференційоване внесення пестициду

16.12.2021
Автор матеріалу

Олександр Сумський

У господарстві «Флора А.А.», що на Вінниччині, застосували диференційоване внесення гербіциду на кукурудзі

Диференційоване внесення пестициду

Протягом 2021 року фермерське господарство «Флора А.А.», що розташоване у Вінницькій області, вперше тестувало диференційоване внесення ґрунтового гербіциду під кукурудзу. Загалом ФГ «Флора А.А.» відоме в нашій країні як одне з найбільш інноваційних та є лідером з упровадження низки сучасних високопродуктивних технологій, зокрема у точному землеробстві.

Андрій Капріца, керівник ФГ «Флора А.А.»

Під час коментаря для нашого видання Андрій Капріца, керівник ФГ «Флора А.А.», розповів, що алгоритм дій фермера був такий. На його полях, як правило, є різні ділянки з неоднаковими ґрунтовими властивостями та характеристиками. На одному полі може бути 10–12 різних ділянок, що мають неоднаковий уміст гумусу. Відповідно, почали пробувати диференційовано вносити різні норми робочого розчину пестицидів, зокрема гербіцидів. За його словами, норму внесення визначали за так званою «яскравістю ґрунту», що напряму корелюється з умістом гумусу в ньому. Утім, ґрунтовий гербіцид має однаково відмінно спрацювати на кожній ділянці поля. Використовуючи космічні знімки кожної ділянки ґрунту, спеціалісти визначили ґрунтові неоднорідності, що дало змогу внести відповідні уточнення до програми застосування хімічних препаратів за допомогою обприскувача.

 Знимок грунтової неоднорідності
Знимок грунтової неоднорідності

Тож було сформовано карту-завдання для роботи обприскувача, й на піщаних ґрунтах господарства внесли по 1,5 л/га Ацетохлор 900, а в зонах із більшим умістом гумусу — по 2,5 л/га. «У цьому разі заощадження на препараті невелике, адже Ацетохлор нині недорогий. Однак це перший крок до того, щоб застосовувати диференційоване внесення пестицидів. До того ж ефективність таких агрономічних заходів визначається не стільки заощадженням на препаратах, як підвищенням продуктивності поля», — зазначив Андрій Капріца. 

Для внесення гербіциду використовували причіпний обприскувач Horsch Leeb 4 AX, а програмним обладнанням для цього був багатофункціональний дисплей Trimble TMX-2050 Precision IQ із миттєвим доступом до програм Connected Farm. Після збирання урожаю буде чітко видно результати диференційованого застосування робочого розчину та можливого негативного впливу на посіви сільськогосподарської культури, зазначив Андрій Капріца.

Матеріали по темі