iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Інновативність у сушінні

24.06.2021
Автор матеріалу

Володимир Василенко

Лише поєднання досвіду і найсучасніших технологій дають змогу побудувати надійну ефективну сушарку

Інновативність у сушінні Зерносушильний комплекс Bonfanti
Зерносушильний комплекс Bonfanti

З 1979 року, коли Ріккардо Бонфанті заснував свою компанію під однойменною назвою Bonfanti Riccardo, розпочалась історія всесвітньо відомого бренду. Із самого початку компанія спеціалізувалася на виробництві устаткування для сушіння та зберігання зернових. Окрім розроблення сушарок тут проєктували і виготовляли конвеєри та очисні машини.

У середині 90-х років підприємство зосередилося на виробництві лише зерносушарок. Зростальний попит і популярність бренду спонукали до концентрації зусиль, і в результаті у 2002 році було відкрито окрему компанію IM.AG.IN. solutions, яка крім виробництва узяла на себе функції проєктування і обслуговування зерносушарок.

За усі 42 роки було виготовлено понад 2000 зерносушарок BONFANTI, які працюють по всьому світу. Компанія стала номером один у світі в галузі виробництва сушарок не за кількістю, а за якістю завдяки постійному оновленню технологій оброблення матеріалів, що входять до складу обладнання, пошуку найпростіших і водночас найдієвіших рішень для сушіння зернових культур.

 Джанлука та Ріккардо Бонфанті
Джанлука та Ріккардо Бонфанті

Якщо порівнювати сушарки BONFANTI та вироби конкурентів, можна знайти багато відмінностей. Усі вони є результатом значного досвіду і постійного пошуку нових рішень, що втілюються у моделях BONFANTI. Багато інших виробників часто обмежуються банальним копіюванням технічних текстів, методів оброблення матеріалів та механічних рішень. У результаті вони можуть запропонувати лише копії, і не здатні самостійно досягти важливих результатів.

Сучасний попит продемонстрував потребу в сушарках різних типів. Італійський виробник відреагував на це створенням відповідних моделей:

  • ECOS, модель сушарки для середніх та малих підприємств. Вона дуже проста, недорога, з нею легко працювати, будь-який працівник швидко навчиться її експлуатувати.
  • ECOS BIO, ця модель схожа на модель ECOS, але важливою особливістю є те, що вона здатна працювати з теплообмінниками і котлами на твердому паливі. Сьогодні багато агропідприємств працюють з альтернативними джерелами енергії, не залежачи від газових монополій, тому можливість поєднання сушарки з котлом або теплообмінником є важливим чинником економії.
  • CE, модель для середніх і великих підприємств, де зібрані всі технологічні вдосконалення та оптимізаційні рішення для найкращої якості сушіння зерна та безпеки навколишнього середовища внаслідок зменшення споживання газу, але також шляхом контролю кількості викидів пилу. Ці три моделі зерносушарок компанії BONFANTI можуть задовольнити потреби усіх клієнтів. Вони пропонують рішення з використанням найсучасніших передових технологій. Механічні та електронні технології відповідають вимогам переходу до індустрії 4.0, що дозволяє інвестувати в майбутнє високої досконалості та пропонує клієнтам інструменти для впровадження інновацій та цифрових технологій.

До механічних технологій належать комп’ютерні програми управління складом та запасами сировини. На підприємстві застосовують лазерні та плазмові системи різки металу. Це дає необхідну точність і високу продуктивність. Усі потрібні деталі виготовляють без затримок. Велика кількість деталей також потребує згинання, для цього використовують роботизовані пресзгиначі. Для спрощення усіх монтажних робіт використовують програми обчислення та 3D-проєктування.

У сушарках використовують цілу низку електронних технологій. Це програмовані логічні контролери (ПЛК) та панелі управління із сенсорним екраном, що створюють взаємозв’язок з іншими ІТ-системами та забезпечують інтеграцію з логістичною системою компанії. Цифрові панелі HMI з простим та інтуїтивним інтерфейсом значно спрощують «діалог» між людиною та машиною.

 Елеватор АФ “Ольгопіль”, Вінницька обл.
Елеватор АФ “Ольгопіль”, Вінницька обл.

Переважна більшість робіт з обслуговування, діагностики й навіть керування може виконуватися дистанційно, через мережу Інтернет. Власник, керівник або сервісна компанія можуть у будь-який момент отримати доступ до комп’ютера сушарки й подивитися на поточні показники усіх датчиків та систем вимірювання, завданий режим роботи, а також інформацію про виконану роботу. Для цього сушарку обладнано датчиками температури й вологості, з яких комп’ютер постійно отримує актуальну інформацію і відповідно до неї може самостійно змінювати режим роботи сушарки. Наше програмне забезпечення гарантує адаптованість до перепадів енергії під час роботи зерносушарки, автоматично змінюючи потрібні робочі температури пальників.

Пневматичні вивантажувальні пристрої теж працюють автоматично та «інтелектуально». Вони самостійно змінюють паузу між вивантаженнями відповідно до значень вологості зерна всередині сушарки.

Технологічність сушіння також має велике значення. Від нього залежить енергетична ефективність (витрати на зняття тонно-відсотка вологості), якість зерна, а також екологічна складова. Почнемо з того, що значна частина тепла, що відбирається від зерна у зонах охолодження та завершення сушіння, використовується повторно. Також у сушарках реалізовано проміжну зону «відпочинку» для стандартизації та покращення якості зерна. Щоб охолодження відбувалося поступово, застосовують інноваційну систему ANTISHOCK. Сушарку поділено на дві окремі зони, що забезпечує неагресивне сушіння. Сучасні модульні пальники з регулюванням повітряного потоку забезпечують подання саме такої кількості тепла, яка потрібна у цей момент. Температуру сушіння і роботу системи рекуперації також контролюють сучасними інтелектуальними системами. Важливо, що оператор у разі потреби може самостійно відкалібрувати датчики вологості.

На відміну від багатьох виробників у сушарках BONFANTI вентилятори розташовано на землі. Так досягається менший рівень шуму й спрощується їхнє обслуговування. Протипожежні системи вчасно інформують про небезпеку, а загалом сушарки відповідають найновішим вимогам безпеки CE та ATEX. Також важливим є те, що кілька сушарок можна об’єднати для сумісної роботи, коли потрібно досягти великої продуктивності без втрати якості зерна.

Матеріали по темі