iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Зерно під пильним контролем

30.05.2022
Автор матеріалу

Юлія Наружна

Зібрати на полі зерно якісно та без втрат — лише частина справи. Не менш важливо не втратити його по дорозі. Схем, як провернути подібні махінації, у спритників вистачає. Як цьому запобігти?

Зерно під пильним контролем

Inni.tech пропонує українським аграріям комплексні рішення для безпеки та автоматизації бізнес-процесів під час ввезення зерна на зберігання, оброблення та подальшого вивезення. Це переважно програмне забезпечення для елеваторів та олійноекстракційних заводів. Компанія реалізувала на ринку вже близько 100 аграрних проєктів, замовниками яких стали такі потужні гравці ринку, як Кernel, «Епіцентр-Агро», «Астарта» та інші компанії.

ДЛЯ АГРАРІЇВ

Програмне забезпечення, яке компанія пропонує аграрному ринку, здійснює контроль за формуванням та керуванням чергою на елеваторах та олійноекстракційних заводах, забезпечуючи належний контроль над процесами та якісним управлінням елеваторами. Ці рішення дають змогу уникнути таких ризиків, як махінації з вагою та показниками якості, в’їзду на територію сторонніх транспортних засобів, псування і розкрадання продукції, а також черг і простоювання транспортних засобів під час розвантаження чи завантаження.

ЯК ПРАЦЮЄ СИСТЕМА

«Контроль здійснюється, починаючи з черги на елеватор, де йде розпізнавання номерних знаків транспорту та інтеграція з обліковою системою підприємства, — розповідає Володимир Місюк, директор компанії Inni.tech. — Ми не допускаємо фальсифікацію ввезення продукції на елеватор. Для цього звіряємо, скільки у нас в електронному документі завантажено зерна з поля, інтегруємо ці дані з ваговими комплексами і порівнюємо отримані дані. Оскільки програма розпізнає номери автомобіля, власник елеватора розуміє, скільки у нього вже є автомобілів та що саме вони привезли. Під ці умови власнику елеватора значно легше підлаштувати своє виробництво, сушарки тощо».

Здатність INNI інтегруватися з іншими системами дає змогу показати повну інформацію про зернову продукцію, навіть дані лабораторної перевірки, де проводиться первинний аналіз зерна на наявність домішок, пошкоджень тощо. Ці дані потрапляють в облікову систему. Після аналізу зерно переходить на ваговий комплекс. Система програмного забезпечення перешкоджає наступному кроку, якщо зафіксовано помилку чи будь-які інші зловживання. Якщо дані мають відхилення на одному з етапів, наприклад відхилення по вазі, не співпадає номер транспортного засобу та ТТН чи привезли не ту культуру тощо, система сповіщає про це і наступні дії проводити буде неможливо.

Володимир Місюк,

директор компанії

Inni.tech

ДОСВІД ГОСПОДАРСТВА, ТА ЯК ЗАПОБІГТИ ПОДІБНИМ НАСЛІДКАМ

«Ми спостерігали у своїй практицітакі махінації, коли в зерно додавали якісь домішки. Тирса — один із простіших варіантів, — розповідає Володимир Місюк. — У насіння можуть додавати, наприклад, пісок для більшої ваги.

Була така ситуація з однимгосподарством до впровадження нашого програмного забезпечення. Господарство певний час постійно отримувало недостачі під час зберігання зерна. Одного разу за сезон власники недорахували понад 150 т зерна кукурудзи. Це були типові крадіжки та шахрайство: подавали документи на те,що ввозили продукцію на елеватор. А перевезення зерна було лише на паперах. Бухгалтерія, яка не бачила, чи надходило зерно, проводила і виставляла рахунки на оплату. Приблизно 3–4 машини зерна тоді шахраї вивезли. Коли господарство спіткала така проблема і вони порахували недостачі, вирішили спробувати наш програмний продукт. Ще пілотна версія не завершилася, вони погодили впровадження нашого продукту на постійній основі».

Хтось може сказати, що у подібних випадках відеоспостереження було б достатньо.Проте будь-хтоможе зробити так, що відеоспостереження не спрацювало б. Компанія натомість контролює ввезення зерна навіть якщо номерний знак автомобіля не розпізнаний. Для цього існують додаткові ідентифікатори, які не допускають, щоб систему можна було обійти.

ВІДДАЛЕНИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ПРОЦЕСАМИ НА ЕЛЕВАТОРІ

Віддалений контроль дає можливість слідкувати за кількома об’єктами з єдиного моніторингового центру. Доступ може бути у керівника чи власника компанії, він може втручатися і спостерігати в реальному часі за процесами відвантаження, ввезення зерна, контролювати, чи немає розбіжностей в даних, втручатися та виправляти. Система дає змогу отримувати звіти за виконану роботу, аналізувати дані, будувати графіки, моделювати будь-які ситуації, її можна доповнювати додатковими опціями чи масштабувати.

 Програмне забезпечення здійснює контроль за формуванням та керуванням чергою на елеваторах та олійноекстракційних заводах
Програмне забезпечення здійснює контроль за формуванням та керуванням чергою на елеваторах та олійноекстракційних заводах

УСУНЕННЯ ВТРАТ ПРИБУТКУ

Це насамперед усунення ризиків з махінаціями щодо ввезення зерна. Коли йде збирання врожаю, головне, щоб його швидше закласти на зберігання. Система дає змогу скоротити майже вдвічі стандартний час обслуговування однієїтранспортної одиниці до 8 хв, що значно збільшує пропускну здатність елеватора. Відповідно, зменшуються витрати підприємства.

Для впровадження програмного продукту можна почати з простих рішень, наприклад контролю на в’їзді без інтеграції з вагами. Якщо на підприємстві вже було встановлено відеонагляд, то немає потреби замінювати обладнання. До системи можна під’єднати майже будь-які камери.

ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК КОМПАНІЇ

Крім кейса для агробізнесу, компанія пропонує програмне забезпечення для складів та логістичного комплексу, ритейлу, фінансових установ, промислового виробництва. «Ми робимо продукт, який відповідатиме всім вимогам наших клієнтів, — розповів Володимир Місюк. — Ми мріємо, щоб український продукт був у кожного аграрія і підприємці могли контролювати свій бізнес і бути впевненими в тому, що вони працюють на себе і ніхто і ніщо не загрожуватиме їхній фінансовій безпеці».

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: julia.naruzhna@ifarming.com.ua

Матеріали по темі