iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Аналіз врожайності

31.03.2022

Компанія «Байєр» представила високопродуктивний та перспективний інтелектуальний інструмент «Аналіз врожайності» на платформі FieldView

Оскільки посівна вже не за горами, нині є час стратегічно спланувати початок посівної та отримати в майбутньому максимальний врожай. Елементи точного землеробства сьогодні використовують тисячі аграріїв у всьому світі. Зокрема, платформу FieldView — провідну платформу в галузі точного цифрового землеробства, що входить до підрозділу цифрового землеробства «Байєр». Її сьогодні використовують на більш ніж 77 млн гектарів у Північній й Південній Америці та Європі.

Платформу FieldView, вперше запущену в Сполучених Штатах 2015 року, доволі часто застосовують на сільськогосподарських підприємствах. Вона надає аграріям докладну інформацію про кожне поле, що допомагає приймати більш обґрунтовані операційні рішення для оптимізації врожаю, підвищення ефективності та зменшення ризику. Що аграрії посіють зараз, те й зберуть згодом, усі чекають чудових результатів, які в кінці сезону перетворяться на великі прибутки. Такий врожай можна отримати, подолавши проблеми, пов’язані з розвитком сільськогосподарських культур за допомогою реальних та обґрунтованих рішень, що зможуть мінімізувати загальні ризики.

Аналіз врожайності - ключ до удосконалення технології

Наукові дані застосовувалися в господарствах і до цифрової ери. Проте в наш час за допомогою точного сільськогосподарського обладнання та інструментів, таких як цифрова платформа FieldView, фахівці із сільського господарства можуть обробляти поле метр за метром і використовувати насіння, добрива та воду лише там і тоді, коли вони найбільш потрібні.

Найважливіша особливість, яку FieldView надає фахівцям у галузі сільського господарства в посівну, це бачити свої поля з усіх боків. Вони можуть порівнювати важливі польові дані, такі як врожайність, карти ґрунту, норму внесення, оптимальні норми висіву насіння тощо, використовуючи деталізовані карти.

Аналіз врожайності є одним із найважливіших чинників у процесі прийняття рішень, пов’язаних із сільським господарством. Усі агротехнічні заходи по-різному впливають на врожайність. Мета полягає в тому, щоб уникнути практик, які призводять до втрат, і застосовувати методи, що ведуть до успіху. Інструмент «Аналіз врожайності» платформи FieldView пропонує аналізувати продуктивність гібридів, типів ґрунту або за індивідуальними ділянками, щоб приймати оптимальні агрономічні рішення протягом року. Fieldview створює шари даних для ідентифікації та збереження ділянок поля для глибшого аналізу. Надалі користувач може визначити вплив своїх агрономічних рішень на врожайність на кожній ділянці поля після збирання врожаю.

 Приклад відображення дослідних ділянок у FieldView (ліворуч) та карта врожайності для порівняння (праворуч)
Приклад відображення дослідних ділянок у FieldView (ліворуч) та карта врожайності для порівняння (праворуч)

Легко загубитися у великій кількості даних, отриманих із сотень або навіть тисяч гектарів землі. Для однієї людини обчислити такі дані вручну це забагато. Тому на допомогу аграрію приходить цифровий інструмент. Кожен аграрій мріє мати невичерпний ресурс, який надає правильні дані й ніколи не поставить кому в неправильному місці. Інструмент «Аналіз врожайності» у FieldView може виявити відхилення в даних про врожай, які інакше могли б залишитися непоміченими.

На врожайність впливає безліч чинників крім генетики, як-от: склад ґрунту та органічної речовини, доступність води, погода, родючість та застосування засобів захисту рослин, сівозміна, обробіток ґрунту, використання покривних культур, притискна сила під час сівби тощо. Інструмент «Аналіз врожайності» у FieldView полегшує перетворення кожного поля на дослідницьку ділянку. Дотиком пальця можна легко порівняти ділянки та побачити, який гібрид чи сорт найкращий. Навіть коли ви тестуєте десяток різних сортів, аналіз врожайності завжди покаже переможця. За допомогою досліджень, проведених на окремих ділянках ґрунту, можна отримати дані, що допоможуть порівняти продуктивність різних гібридів/сортів, норму висіву насіння та зрозуміти мінливість ваших полів.

 Застосування функції «Аналіз урожайності» для автоматичного визначення урожайності ділянки за різними варіантами польових дослідів
Застосування функції «Аналіз урожайності» для автоматичного визначення урожайності ділянки за різними варіантами польових дослідів

Той гібрид, який добре показав себе, через деякий час може не дати найкращих результатів. FieldView може легко надати список середньої врожайності для кожного з гібридів, що використовують у господарстві, та дані результатів за останні кілька сезонів. Таким чином, аграрій може оцінити всі тенденції й переконатися, що він приймає найкраще рішення.

«Аналіз врожайності» є цінним інструментом, що допомагає обрати декілька гібридів із найкращих. Не обов’язково мати фахові статистичні знання, щоб помітити відмінності, які здаються незначними, на перший погляд, адже після досконалішого вивчення даних про врожайність можна побачити, що кожен гібрид насправді має свої особливості.

Ви можете зробити аналіз врожайності експериментально або за ділянками й легко поділитися результатами з партнерами щодо вибору гібрида на майбутній рік. Щоб не втрачати себе в нескінченних таблицях Excel, є змога легко поділитися аналізом через пошту, включно з візуальними матеріалами.

 Використання функції «Аналіз врожайності» для оцінювання продуктивності полів/гібридів
Використання функції «Аналіз врожайності» для оцінювання продуктивності полів/гібридів

Інформація та висновки, отримані в результаті аналізу врожайності, є найкориснішим інструментом для визначення посівного матеріалу на майбутній сезон. Що посієш, те й пожнеш! Оцінивши, як різні гібриди поводяться у різних популяціях, легко зробити наступний крок і скласти рекомендації зі змінною нормою висіву за допомогою розширеного інструменту Seed Scripts (електронні карти-завдання для висіву), FieldView.

Під час оцінювання врожайності ваш аналіз є настільки точним, наскільки точні ваші польові дані. З FieldView подвійна перевірка даних стає простим завданням за допомогою інструменту fix-it. Якщо потрібно, можна видалити або відредагувати свої дані, включно з типом культури, назвою гібриду або сорту, способами обробітку, застосуваннями та рекомендаціями. Навіть коли здається, що даних занадто багато для аналізу, пакетне редагування робить процес набагато простішим, ніж здається: ви можете змінювати різні набори даних одночасно і не переглядати кожне поле окремо.

У підсумку можна сказати, що, маючи велику кількість точних даних, які стосуються сільськогосподарської діяльності, і використавши їх на такій платформі, як FieldView, можна щороку отримувати найкращі результати від інвестицій.

Місія платформи Climate FieldView полягає в тому, щоб допомогти фермерам у світі стабільно підвищити продуктивність за допомогою цифрових інструментів. FieldView швидко стала найпопулярнішою платформою в галузі точного цифрового землеробства, і найближчим часом її популярність дедалі більше поширюватиметься. Для отримання додаткової інформації відвідайте сайт www.climatefieldview.com.ua 

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: julia.naruzhna@ifarming.com.ua

Матеріали по темі