iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Отримайте більше картоплі з поля

12.10.2021
Автор матеріалу

Ніколь Бартельдс, директор та радник із питань розумного землеробства в Databoerin

Нині ми поділимося історією успіху Databoerin, інноваційної консультаційної компанії з розумного сільського господарства з Нідерландів, яка є одним із клієнтів GeoPard.

Отримайте більше картоплі з поля

Ця компанія вирішила застосовувати карти GeoPard для підживлення картоплі. Карти складають уже кілька років поспіль. Супутникові дані з Sentinel-2 на платформі Geopard створюють для цього відмінну відправну точку.

Оптимальне підживлення азотом — це підживлення, яке максимально адаптоване до потреб урожаю. Визначити це непросто, особливо на полях, де в ґрунті може мінералізуватися багато азоту. У такому разі найкращим виходом із ситуації буде розділити норму внесення азотних добрив.

На початку сезону вносять основне підживлення (близько 60% від рекомендованої кількості) у комбінації гною та добрив. Таке підживлення є необхідним для рослини на самому початку росту. При цьому гній має повільніший ефект дії, і мінералізація азоту тут залежатиме від погодних умов.

За допомогою додаткового підживлення впродовж вегетації рослин картоплі ми можемо максимально відповісти на потреби майбутнього врожаю. На основі вмісту хлорофілу в листку ми визначаємо, що саме бракує рослинам, адже вміст хлорофілу має пряму залежність від кількості поглиненого азоту.

 Розподіл рослинності через місяць після внесення добрив
Розподіл рослинності через місяць після внесення добрив

Протягом доби після того, як за допомогою супутника Sentinel було зроблено знімки в безхмарну погоду, платформа Geopard визначає на отриманих зображеннях індекс хлорофілу, який називається RedEdgeChlorophyll. Цей показник надалі використовують під час розрахунку для визначення кількості поглиненого азоту. На основі моделі росту й розвитку врожаю розраховують оптимальне поглинання азоту, а різниця конвертується на карту VRA для розкидача добрив.

Практичні випробування показали, що можна досягти додаткового врожаю на рівні 5–10% із застосуванням тієї ж кількості добрив, якщо їх краще розподілити по полю. 

Додатковою перевагою є те, що рослини на полі розвиваються рівномірніше. Відмінності, які будуть помітні надалі після проведення підживлення, — це відмінності, які залежать від конкретного сорту картоплі (індекс EVI2).

 Карта завдання VRA (внесення добрив за змінною нормою)
Карта завдання VRA (внесення добрив за змінною нормою)

Рівномірне розташування рослин на полі також забезпечує рівномірний захист від фітофтори та рівномірне достигання перед збором урожаю.

Стаття з журналу Intelligent Farming №3, липень 2021

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. 

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: rost.panichev@ifarming.com.ua

Матеріали по темі