iнтелектуальні рішення в агробізнесі

НОВИЙ РІВЕНЬ КОМП’ЮТЕРНОГО ЗОРУ

14.02.2022
Автор матеріала

Володимир Василенко

Завдяки розвитку технологій комп’ютерного зору виробники сільгосптехніки змогли створити машини, які здатні знищувати бур’яни у промислових масштабах без допомоги хімічних препаратів

ЗАВДЯКИ РОЗВИТКУ ТЕХНОЛОГІЙ КОМП’ЮТЕРНОГО ЗОРУ ВИРОБНИКИ СІЛЬГОСПТЕХНІКИ ЗМОГЛИ СТВОРИТИ МАШИНИ, ЯКІ ЗДАТНІ ЗНИЩУВАТИ БУР’ЯНИ У ПРОМИСЛОВИХ МАСШТАБАХ БЕЗ ДОПОМОГИ ХІМІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ

Упродовж BLUE INNOVATION DAY компанія LEMKEN показала нові машини для сівби та обробітку ґрунту. Особливий акцент було зроблено на плуг Juwel 8i з комп’ютерним управлінням, міжрядний культиватор Steketee і машину ICWeeder для механічного знищення бур’янів всередині рядка.

Навісний плуг Juwel 8i отримав оптимізовану систему управління iQ plough, яка відрізняється новим інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Плуг може працювати як з терміналом CCI 1200, так і з терміналом трактора через ISOBUS підключення. Як і раніше, користувач може змінювати всі налаштування агрегата, не виходячи з кабіни трактора. Це дає змогу не лише швидко змінювати робочі параметри залежно від умов і фактичних потреб господарства, а ще й фіксувати їх у прив’язці до координат. Відповідно, власник зможе отримати повний звіт про роботу плуга й проаналізувати результати сезону або кількох. Оновлений плуг запам’ятовує налаштування ширини передньої борозни для оранки on-land. Перевагою також є швидке приєднання агрегата — достатньо підключити лише три гідравлічних рукави. Більшість операцій виконується через власний гідророзподільник плуга. Оператор може зберегти у пам’яті до восьми різних конфігурацій, і за потреби обирати їх натисканням однієї кнопки. Агрегат самостійно змінить усі налаштування.

Навісний плуг Juwel 8i
Навісний плуг Juwel 8i
Навісний плуг Juwel 8i з оптимізованою системою управління
Навісний плуг Juwel 8i з оптимізованою системою управління

Міжрядний культиватор Steketee отримав удосконалену систему підрулювання за допомогою камери ICLight. Камера є власною розробкою, тому удосконалювати її можна так швидко, як цього потребує ринок. На відміну від виробників, що користуються виробами сторонніх постачальників, компанія Steketee не залежить ні від кого, і це дає змогу пропонувати найефективніші інструменти набагато раніше, ніж це зроблять інші виробники.

Камера працює у звичайному кольоровому спектрі (RGB) і розпізнає різні відтінки зеленого кольору, а також інші кольори, що дає змогу точно визначати розташування рядків. Якщо доводиться працювати в період, коли культурні рослини тільки зійшли і їх погано видно, або на ділянках, де культурних рослин за якихось причин немає, є можливість встановити дві камери, щоб комп’ютер отримував більше інформації і точніше визначав розташування рядків. Залежно від умов камера може працювати у кількох різних режимах, що також покращує здатність визначати розташування рядків культурних рослин.

Робота по міжряддях із такою точністю означає, що певні частини культиватора завжди рухаються безпосередньо над культурними рослинами. Це підштовхнуло конструкторів додати як опцію систему обприскування культурних рослин хімікатами або рідкими добривами. Система складається з бака Spray Hub, що встановлюється на передню навіску і фактично є навісним обприскувачем без штанги. Робочий розчин через гнучкі магістралі подається до культиватора на трисекційний розподільник і далі, на форсунки. Поки що виробник пропонує лише механічну систему відключення секцій, але пізніше можна буде замовити автоматику, яка разом із підняттям секцій вимикатиме відповідні форсунки. Система обприскування працює винятково по культурних рослинах, і це дає змогу зменшити норму виливу у три рази.

 Міжрядний культиватор Steketee з камерами ICLight
Міжрядний культиватор Steketee з камерами ICLight

Машина ICWeeder пропонує механічне знищення бур’янів не лише у міжряддях, а й у самих рядах. Таким чином можна звести до нуля застосування гербіцидів, що автоматично унеможливить можливий стрес культурних рослин і покращить екологічні показники продукції.

У передній частині машини встановлено камери (над кожним рядком працює окрема камера), що розпізнають розташування рядків і окремих культурних рослин. Далі розташовуються статичні робочі органи (культиваторні лапи), що працюють у міжряддях, і рухомі ножі для обробітку ґрунту між рослинами в рядку. Ножі рухаються за допомогою пневмоприводу. Агрегат спочатку сканує рядок і міжряддя, визначає розташування культурних рослин і, відповідно до цієї інформації, виконує механічний обробіток ґрунту. Місця, де ростуть культурні рослини, ножі оминають. Оскільки внаслідок активного механічного обробітку утворюється велика кількість пилу, над кожним рядком встановлено повітряну форсунку, яка видаляє пил із культурних рослин. Камери працюють зі швидкістю 30 кадрів на секунду. Інформація з них обробляється за відповідним алгоритмом, який збирає колірний профіль,текстуру, форму, розмір та положення листя. За цими даними система будує карту розташування рослин, і ножі працюють згідно з цією картою. Єдиним обмеженням роботи такої системи є мінімальна відстань між рослинами — вона становить 20 см. Швидкість руху агрегата також невелика — всього 3 км/год, що певною мірою обмежує його продуктивність. Проте є сподівання, що у майбутньому подібні машини стануть більш широкозахватними й високопродуктивними.

 Машина ICWeeder знищує бур’яни не лише у міжряддях, а й у самих рядах
Машина ICWeeder знищує бур’яни не лише у міжряддях, а й у самих рядах
Матеріали за темой