iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Сучасні технології на часі

30.11.2021
Автор матеріала

Юлія Наружна

Цьогорічний сезон виставок в Україні підходить до завершення. Незважаючи на поки що дещо невтішну ситуацію з COVID-19 та карантинними обмеженнями у світі, провідні виробники сільгосптехніки вже готуються демонструвати цікаві технічні та технологічні новинки та сучасні розробки на одній з найбільших світових виставок AGRITECHNICA, що проходитиме на початку наступного року в м. Ганновер (Німеччина).

Під завершення року українські аграрії мали змогу придивитися до новинок техніки на нещодавній виставці AgroComplex-2021, що традиційно проходила у МВЦ.Виставкова тематика в основному стосувалася точного землеробства.

Сучасні технології на часі

Цьогоріч компанія Kverneland, провідний виробник сільськогосподарської техніки, продемонструвала актуальні моделі техніки для точного землеробства, які дають віддачу в перший же рік експлуатації. Наприклад, розкидач добрив Exacta TL GEOSPREAD — техніка, яка, за словами представників компанії, може повністю окупити свою вартість за перші 1000 га роботи лише шляхом автоматичного відключення секцій, рівномірного внесення добрив внаслідок відсутності внесення подвійних норм у зонах перекриття, на поворотних смугах та клинах. Альтернативою великому TL GEOSPREAD є ваговий розкидач середнього розміру Kverneland Exacta CL GEOSPREAD, що є ідеальним навісним розкидачем для невеликих тракторів. А керувати машиною можна терміналами IsoMatch Tellus PRO, IsoMatch Tellus GO+ ISOBUS або терміналами інших виробників.

Привертає увагу й друга, дуже важлива і, швидше, оновлена, ніж нова, модель самохідного обприскувача iXdrive S6, що є наступником iXdrive 5240. Модель має новий двигун від найбільшого виробника самохідної техніки John Deere, пофорсункове відключення секцій з можливістю диференційного внесення розчину. Агрегат також обладнано серійно системою автоматичної промивки iXclean Pro, яка запобігає пошкодженню культури іншими пестицидами, що використовували до цього. «Ця система, натисканням однієї кнопки, промиває весь обприскувач автоматично й гарантує залишок хімії не більше ніж 1%. За словами наших фермерів, які використовували цю систему, за 10–12 змін ядохімікатів система повністю себе окупає. 

Пофорсункове відключення секцій, система автоматичної промивки, кліренс 1 м 70 см, диференційоване внесення добрив і автоматичне ведення штанги п’ятьма датчиками з трьома гіроскопами — це є стандартна специфікація нашої машини. На сьогодні, якщо ми подивимося на ринок п’ятикубових обприскувачів зі штангами 30–36 м, це єдина машина, яка має в стандартній комплектації все, що наші конкуренти можуть запропонувати як опцію. Вона зібрала в собі те, що аграрії шукають, просять, потребують у роботі», — зазначив пан Максим Боднар, продукт-менеджер KVERNELAND.

Третя представлена актуальна модель на ринку, яка вже встигла з успіхом проявити себе на українських полях, — сівалка Optima TFprofi SX. Це швидкісна сівалка точного висіву, яку створено для висіву в основному кукурудзи та соняшнику або будь-якої культури, що висівають із міжряддям 70 см. Ця машина займає нішу за продуктивністю між восьмирядною стандартною сівалкою та 16-рядною сівалкою. Підходить для тракторів 200 к. с. З легкістю охоплює великі площі посіву. «Техніка вже відпрацювала третій рік в Україні, конкретні побажання аграріїв було враховано і, відповідно, технічно реалізовано. Тому ця машина, яку ми показали на виставці, допомагатиме нашим аграріям отримувати найкращі врожаї і гарантуватиме висів в оптимальні строки, зауважив пан Максим Боднар.

AGRITECHNICA: оптимізація і оновлення

— На Agritechnica якихось революційних новинок поки що не буде. Ми повернемось до інновації, оновлення модельного ряду й оптимізації наявних систем, — повідомив пан Боднар. — Наприклад, зернова сівалка з посошниковим відключенням по GPS, нове покоління вагових розкидачів, або, як у нас в Україні їх називають, розумних розкидачів Exacta TL GEOSPREAD, оснащених новітньою електронікою. Це, звісно, обприскувачі нового покоління із системою точного внесення та диференційованого внесення Spot Spraying, нові моделі техніки для заготівлі кормів. Також буде оновлено дискову борону Qualidisc Pro T, яка вже добре знайома нашим аграріям.

Найцікавішим для українських аграріїв на Agritechnica, вважаю, стане система точкового внесення мінеральних дорив PUDAMA, яку розроблено для сівалок Optima. Система вносить мінеральні добрива порційно, прямо під корінь майбутньої рослини на швидкості до 15–18 км/год.

Які саме рішення будуть реалізовані, відвідувачі побачать у нас на стенді на AGRITECHNICA. Основна наша мета — оптимізація, оновлення та покращення техніки. Основний фокус — зменшення впливу людського чинника, автоматизація рутинних робіт. Це те, на чому ми фокусуємося. Ми додаємо в техніку електронні рішення, які підвищать економічну ефективність сільського господарства.

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: julia.naruzhna@ifarming.com.ua