iнтелектуальні рішення в агробізнесі

СИСТЕМА АКТИВНОГО КЕРУВАННЯ ВІД TRIMBLE

14.05.2021

Компанія Trimble AG провела онлайн-вебінар, де головним питанням було використання системи активного керування польовими агрегатами за допомогою рішення TrueTracker. Головна мета заходу полягала у потребі чіткішого та конкретного пояснення аграрній аудиторії з різних країн можливостей користування сервісами Trimble, зокрема, для догляду за посівами картоплі.

Переваги позиціонування трактора за допомогою GPS-навігації визнали аграрії у всьому світі, але, незважаючи на повторюваність траєкторії самим трактором, агрегати ніколи не йдуть за його навігаційною лінією.

Серед причин зсуву агрегата від траєкторії руху трактора, говорив перед інтернет-користувачами Тарас Пилипака, регіональний менеджер Trimble в країнах СНД, — горбиста місцевість, на рівних полях знаряддя можуть відхилятися через нерівномірне ущільнення ґрунту по ширині захвату, нерівномірний знос робочих органів агрегата вправо-вліво тощо.

СИСТЕМА АКТИВНОГО КЕРУВАННЯ ВІД TRIMBLE

Проблеми, спричинені зміщенням агрегата, такі: підрізання і пошкодження бульб картоплі під час формування гребенів; позеленіння бульб через їхнє нерівне розташування в гребені; низька швидкість міжрядної культивації під час традиційного способу водіння польового агрегата.

Для оптимізації роботи аграріїв під час догляду за картоплею Trimble пропонує рішення TrueTracker. Завдяки йому відбувається роздільна корекція крену для трактора та агрегата, що дає змогу точніше управляти знаряддям; використання одного термінала дає змогу швидко управляти всіма системами, не захаращуючи кабіну оператора; можливість роботи під час руху заднім ходом відчутно підвищується маневровість великих агрегатів; система працює з різними траєкторіями руху.

Основні види виконавчих механізмів системи, що працюють із системою TrueTracker, полягають у керуванні дишлом, дисками, опорними колесами, боковим виносом агрегата.

Як наголосив Роман Канаєв, спеціаліст із впровадження систем точного землеробства, до складу комплекту TrueTracker входять системи AgGPS® TRUETRACKER™ та AgGPS® AUTOPILOT™RTK.