iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Точний висів із французьким акцентом

09.12.2021
Автор матеріалу

Іван Бойко

На початку вересня в Київській області компанія KUHN разом з офіційним дилером «УАПК» продемонструвала свої найкращі технічні рішення в галузі обробітку ґрунту та сівби

Точний висів із французьким акцентом

З-поміж широкого спектра машин французького виробника відзначимо абсолютно нову зернову сівалку KUHN AUROCK з робочою шириною 6 м, бункером для насіння та міндобрив місткістю 5000 л, основний елемент якої є тридисковий сошник. Це спеціальний прорізний диск із притискним зусиллям до 300 кг та дводисковий сошник для висіву та внесення мінеральних добрив із довантаженням 80 кг. Їхня кількість може бути на вибір аграрія — 32 за міжряддя 18,7 см, або 40 — за 15,0 см. Особливістю конструкції машини є можливість проводити висів як в підготовлений ґрунт, так і в необроблену стерню. Це вологоощадна технологія. Залежно від обраної технології, KUHN AUROCK має відповідну комплектність, а саме:

• для висіву в підготовлений ґрунт за класичною технологією запропоновано пакер (блок коліс — додаткове обладнання) для кращого копіювання поверхні поля та попереднього ущільнення ґрунту (пришвидшує формування капілярної системи);

• для висіву в непідготовлений ґрунт із великою масою рослинних решток, особливо кукурудзи та соняшнику, запропоновано рубальний коток діаметром 450 мм (додаткове обладнання) для їхнього подрібнення з гідравлічним регулюванням та довантаженням.

Задня частина KUHN AUROCK рухома як у вертикальній, так й в горизонтальній площинах, що дає змогу всім робочим органам послідовно повторювати шлях один одного. Таке технічне рішення дає змогу ідеально виконувати висів, копіюючи як поверхню, так і краї поля за швидкості до 18 км/год.

У конструкції KUHN AUROCK є ціла низка інноваційних рішень, які безпосередньо стосуються точного землеробства. Так, ця сівалка дозволяє працювати за кількома варіантами висіву. Зокрема:
• основна культура та добриво в одному рядку;
• основна культура та добриво в кожному другому рядку;
• дві культури в одному рядку;
• по два сорти в кожному другому ряду;
• основна культура;
• по одному різновиду в кожному другому ряду;
• сорт A + сорт B.
Фермер за потреби може посіяти два різні сорти культури чи підсіяти сидерати у міжряддя, якщо у тому виникне агрономічна потреба. Так само можливий широкий спектр варіантів із припосівним внесенням добрив. Усі основні функції KUHN AUROCK керуються електронікою ISOBUS під контролем термінала CCI 800. Усіма робочими секціями сівалки можна управляти окремо. Звісно, що електроніка гарантує точне дотримання заданої норми висіву та внесення стартових добрив. Інноваційна система KUHN VISTAFLOW контролює рух насіння всередині висівних трубок, унеможливлюючи просіви. Автоматичне відключення секцій у KUHN AUROCK дає змогу в середньому заощаджувати від 2 до 4% насіння на 1 га. Це забезпечує економію 4–5 євро/га. Ще більш ефективною може бути сівба зі змінною густотою насіння за інтегрованими в термінал CCI 800 картами врожайності. У такому разі досягається точна витрата насіння (відпадає потреба купувати зайві посівні одиниці) та заощаджується посівний матеріал у межах 5%.

Цьогоріч придбати техніку KUHN можна за особливо вигідними умовами. Партнери компанії надають фінансування у вигляді кредитних і лізингових програм на строк від 12 до 60 місяців.

Матеріали по темі