iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Новий автопілот на полях МХП

13.05.2021
Автор матеріала

Ростислав Панічев

Українські господарства використовують системи Trimble для різних цілей. В агрохолдингу МХП їх вирішили випробувати на тракторах Fendt для автоматичного водіння

Новий автопілот на полях МХП

Аграрії з МХП уже мали досвід використання систем Trimble, проте минулого року перевіряли на практиці рішення нового покоління. Йдеться про комплект, який складається з монітора Trimble GFX-750 і приймача-антени NAV-900 та контролера NAV III.

«Це обладнання було встановлено на трактори Fendt 936 та Fendt MT 1159, — розповідає Павло Нестеренко, керівник групи сервісу систем контролю точного землеробства МХП. — Ми провели зустріч із представниками Trimble, на якій було отримано пропозицію про тестування комплектів системи автоматичного водіння Trimble GFX-750 приймачем NAV900 та контролером автопілота NAV III. Комплекти Trimble було встановлено в серпні 2020 року на два гусеничних трактори Fendt MT1159 та один колісний Fendt 936. Ці трактори ми змогли використати тільки на ґрунтообробці до кінця осінньо-польових робіт». 

Павло Нестеренко

За його словами, нове обладнання Trimble виявилося дуже зручним у використанні, показавши хороший результат автоматичного водіння техніки. При цьому самим механізаторам дуже сподобалося просте управління, налаштування й користування. «Після тестування ми залишили ці комплекти в себе в господарствах, оскільки обладнання Trimble повністю відповідає нашим вимогам. Комплекти, що розблоковані до рівня RTK, мають у своєму арсеналі технологію Trimble xFill, яка дає можливість у разі втрати RTK поправки в межах 20 хв працювати на так званій віртуальні станції без втрати корекції RTK», — прокоментував Павло Нестеренко. 

Особливості встановлення

Техніка, на якій встановлено системи автоматичного водіння Trimble, працювала в трьох регіонах — у Київській, Вінницькій та Сумській областях. Оскільки було вибрано різні моделі для випробування цих елементів точного землеробства, то і підхід до встановлення був різним. 

Колісний трактор Fendt 936 Vario не був підготовлений із заводу для встановлення системи автоматичного водіння, тому комплект Trimble треба було доповнити гідравлічною частиною. Два інші комплекти призначалися для гусеничних тракторів Fendt MT 1159, які мають заводську підготовку, під’єднання системи автоматичного водіння відбувається через CAN-з’єднання. Ці машини були повністю готові із заводу до встановлення систем автоматичного водіння. 

 У МХП випробували комплекти системи автоматичного водіння Trimble GFX‑750 приймачем NAV900 та контролером автопілота NAV III
У МХП випробували комплекти системи автоматичного водіння Trimble GFX‑750 приймачем NAV900 та контролером автопілота NAV III

Дисплей GFX-750 і навігаційний контролер NAV-900 спеціально розроблені так, щоб їх можна було швидко встановити і при цьому вони не займали багато місця в кабіні. На більшості машин встановлення разом із системою автоматизованого водіння займає менше ніж пів дня, а за використання ручної системи курсовказування не більш ніж дві години, дозволяючи уникнути простоїв під час польових робіт.

Трохи інформації про комплект

 Дисплей Trimble® GFX-750 ™ створено в найкращих традиціях обладнання Trimble для сільського господарства — він зручний і простий в роботі. Завдяки продуманій системі кріплення пристрої не захаращують кабіну. Дисплей постачають разом із навігаційним контролером NAV-900. Контролер оснащено найсучаснішим приймачем GNSS, що дає змогу працювати без простоїв і має великий діапазон вибору точності позиціювання від стандартної і до рівня RTK. Конструкція системи передбачає просте кріплення контролера на даху більшості сільськогосподарських машин для забезпечення надійного позиціювання, курсовказування і автоматизованого водіння. 

Дисплей Trimble® GFX‑750 ™

зручний і простий в роботі

. Завдяки сумісності з ISOBUS дисплей GFX-750 може працювати з тракторами і агрегатами практично всіх марок. Різноманітні функції, зокрема автоматичне управління секціями, а також документування виконуваних робіт, повністю інтегровані й керуються з робочого екрана.

Користь від автоматичного водіння

Система автоматичного рульового керування Trimble забезпечує комплексну, високу точність керування машиною на будь-якому полі в режимі «вільні руки». Система автопілоту утримує машину на лінії для досягнення максимальної точності під час виконання сільськогосподарських операцій.  

 Cистеми автоматичного водіння Trimble встановлено на тракторах Fendt
Cистеми автоматичного водіння Trimble встановлено на тракторах Fendt

Коли трактор зміщується, то система автопілоту сигналізує про це, намагаючись вивести трактор на лінію, щоб слідувати правильному шляху незалежно від типу поля і типу місцевості. Тому оператор може повністю зосередитися на роботі агрегата. 

«Таке рішення дає змогу уникнути прогалин чи перекриття під час обробітку поля, — коментує Павло Нестеренко. — У кінцевому підсумку це позитивно відбивається на оптимізації витрати палива і ресурсів на виробництво».

Новий рік — нові тести

Робота комплекту Trimble настільки сподобалась агровиробникам в МХП, що вони вирішили спробувати провести за допомогою нього посівну. 

«Річ у тім, що у нас є посівні комплекси Horsch, які ми хочемо під’єднати до монітора Trimble за допомогою ISOBUS. Відповідно, буде здійснено управління з одного монітору GFX-750, а монітор сівалки можна більше не використовувати в кабіні трактора, тим самим збільшивши огляд з кабіни для механізатора та сконцентрувавши його увагу на параметри висіву на одному екрані», — розповідає Павло Нестеренко. 

Крім цього, МХП планує випробовувати системи Trimble також під час диференційного внесення добрив, яке проводять на основі даних картографування. Проте це вже будуть інші рішення Trimble.

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: rost.panichev@ifarming.com.ua