iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Більш точний та економічний догляд за посівами

24.11.2021
Автор матеріалу

Ростислав Панічев

У порівнянні із сусідніми господарствами «Річленд Інвест» — це мале підприємство. А все-таки на 4270 га цього балаклійського агровиробника застосовують точні технології за допомогою обладнання Trimble

STRIP-TILL ДАВ ПОЧАТОК

Усе розпочалось одного погожого дня, коли аграрії вирішили випробувати на своїх землях технологію смугового посіву strip-till. Необхідною ланкою такого господарювання є наявність паралельного водіння. А тому з цією метою закупили RTK-станцію Trimble та системи паралельного водіння для всіх машин. Базові станції RTK від Trimble сконструйовано з думкою про просту та надійну експлуатацію як частину мережі базових станцій RTK або як одиночну мобільну базову станцію для використання в господарстві.

Більш точний та економічний догляд за посівами Андрій Лапа, агроном ФГ «Річленд Інвест»
Андрій Лапа, агроном ФГ «Річленд Інвест»

«Чи були складнощі з використанням цього обладнання?, — розповідає Андрій Лапа. — Відверто кажучи, вони є завжди з усіма новинками. Адже потрібно навчитися правильно користуватися придбаною технологією».

Допомогли дилери компанії Trimble, які працюють у Харківській області. Разом із ними було проведено навчання для персоналу господарства «Річленд Інвест», і це дало свій результат. Нині аграрії дійшли вже до того рівня, що самі можуть дати собі раду з усіма налаштуваннями цієї системи.

Що ж до технології strip-till, то її тут досліджують уже сьомий рік, перевівши частину угідь під смуговий посів. За словами агронома, є певні питання, які стосуються пожнивних решток, температурного режиму підбору сортів та інших речей, які потрібно вивчити, щоб впровадити цю технологію скрізь на всіх полях господарства.

ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД ДО ПОЛЯ

Технології розвиваються, а тому господарство вирішило освоїти дещо нове для себе. На підставі супутникових знімків за кілька років у «Річленд Інвест» провели аналіз та виявили цілі зони неоднорідності на своїх полях.

«За допомогою обладнання Trimble ми вирішили внести добрива з різними нормами застосування, і результат нам дуже сподобався, — зазначає агроном господарства. — Тепер ми можемо переходити до іншого кроку й дозволити собі провести аналіз ґрунту, зробити зонування полів, а тоді вже виконувати внесення добрив по цих зонах».

У господарстві застосовують смуговий посів, а тому без точних технологій не обійтися
У господарстві застосовують смуговий посів, а тому без точних технологій не обійтися
Наступний крок: у господарстві збираються випробовувати рішення Trimble для пофорсункового відключення
Наступний крок: у господарстві збираються випробовувати рішення Trimble для пофорсункового відключення

Окрім цього, у господарстві застосовують системи Trimble Field-IQ для посекційного вимкнення штанг обприскувача, що значно оптимізує догляд за посівами та економить засоби захисту рослин. Ця технологія настільки сподобалася аграріям, що далі планують іти в бік пофорсункового вимкнення для більш точного й економного догляду за посівами.

Ця система дає змогу точно автоматично вимикати й вмикати секційні клапани обприскувача як самохідного, так і причіпного, під час перетину вже оброблених ділянок для уникнення перекриттів і пропусків, за оброблення полів будь-яких конфігурацій з точністю до декількох сантиметрів. Це дозволяє економити 8–12% робочого розчину й дотримуватися високої точності норм внесення препаратів та не допускати опіків рослин гербіцидами.

«Та ще є багато цікавого попереду», — зізнається Андрій Лапа. У Trimble вийшов новий інструмент, який дає можливість отримати дані про стан рослин у полі в режимі реального часу, що використовуватиметься для диференційованого внесення добрив. Але це вже наступний крок.

 У господарстві застосовують системи Trimble Field-IQ для посекційного вимкнення штанг обприскувача
У господарстві застосовують системи Trimble Field-IQ для посекційного вимкнення штанг обприскувача

Trimble Field‑IQ – система управління витратою і внесенням

Система підвищує врожайність, унеможливлює надмірне внесення матеріалів і знижує витрати, використовуючи новаторські системи управління витратою і внесенням, регулювальними клапанами для рідин/насіння, системами точкового обприскування, а також диференційованим внесенням і управління секціями.

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: julia.naruzhna@ifarming.com.ua

Матеріали по темі