iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Обприскувач KUHN STRONGER 4000 HD: оптимальне рішення

13.09.2021
Автор матеріала

Олександр Сумський

За співвідношенням «ціна — якість» самохідний обприскувач від KUHN не має конкурентів.

Обприскувач KUHN STRONGER 4000 HD: оптимальне рішення

Сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур потребують таких саме сучасних і потужних технічних агрегатів. Тому ефективність обприскувачів сьогодні є одним із найважливіших питань.

В одному з господарств Півдня України придбали та використовують самохідний обприскувач KUHN STRONGER 4000 HD. Про це розповідає Олександр Ткаченко, директор господарства ТОВ «Трофімова» (Овідіопольський район, Одеська область). (Для довідки: всього на полях цього господарства обробляють 2000 га, зокрема у 2021 році на 800 га — ячмінь, 600 га — соняшник, 700 га — озима пшениця).

«Наприкінці 2019 року ми придбали самохідний обприскувач KUHN STRONGER 4000 HD, — говорить Олександр Васильович.

Наше господарство входить до групи компаній, а тому раніше прийняли рішення про купівлю для всієї групи двох моделей самохідних обприскувачів. Одну з них — для нашого господарства».

Вибір моделі KUHN STRONGER 4000 HD був не випадковий. Попередньо в господарстві провели тендер серед основних компаній-постачальників, для яких було оголошено технічні вимоги для майбутньої моделі, що мали використовувати на полях ТОВ «Трофімова». Відповідно до запитів продавці надіслали перелік технічних характеристик цих машин (потужність двигуна, ширина захвату штанг, форсунки тощо), так що аграрії мали змогу їх порівняти. Крім технічних характеристик у порівняльній таблиці також були фінансові інструменти для придбання обприскувачів — банківські кредити, лізинг тощо.

 Обприскувач оснащено функцією самозакачування води у бак для робочого розчину
Обприскувач оснащено функцією самозакачування води у бак для робочого розчину

Під час вибору потрібної моделі KUHN STRONGER 4000 HD серйозно випередив конкурентів за багатьма показниками. Важливим чинником на його перевагу стала фінансова пропозиція дилера — компанії «ТЕХНОТОРГ». Якщо заводська гарантія на цю модель обприскувача становить рік, то «ТЕХНОТОРГ» дав власну гарантію ще на два роки — тобто разом машина на гарантії тепер три роки. Також ОТП банк дав нам лізинговий кредит на придбання техніки, а безпосередньо компанія KUHN компенсувала частину лізингової ставки. Загальна ставка на придбання двох обприскувачів становить лише 3%, що в українських умовах дуже привабливо.

Останньою перевагою для вибору моделі обприскувача став відкритий тендер серед постачальників машин. Представників цих компаній було запрошено до мого кабінету, де вони відкрито провели, так би мовити, „змагання”. За всіма показниками ми обрали саме KUHN STRONGER 4000 HD».

У минулому 2020 році обприскувач у господарстві працював навесні та влітку. На думку аграріїв, якщо брати дванадцятибальну систему оцінки машини, то цьому обприскувачу можна поставити вісім із мінусом, або сім із плюсом. І от чому.

Робота ходової частини обприскувача, двигуна, систем навігації не викликали ніяких зауважень, все було чітко та продуктивно, відповідно до зазначених параметрів. Штанга та основні вузли й агрегати спрацювали безвідмовно, ніяких зауважень до них немає. Якість та продуктивність унесення робочого розчину пестицидів відмінна. Під час роботи у полі з ладу виходили лише дрібні пластмасові елементи, зокрема з’єднання, проводка. Їх оперативно замінювали менеджери з «ТЕХНОТОРГу». Однією з причин цього, як вважають аграрії, є те, що техніку виготовлено на заводі в Бразилії й вона мало адаптована до українських погодних умов.

 Stronger HD оснащено 10,1-дюймовим дисплеєм GFX-750, що відповідає за функцію  автопілоту та керування обприскуванням
Stronger HD оснащено 10,1-дюймовим дисплеєм GFX-750, що відповідає за функцію автопілоту та керування обприскуванням

«Якщо говорити про внесення пестицидів, то обприскувач працював на зерновій групі, ріпаку та соняшнику, — говорить Олександр Ткаченко.

Всього приблизно обробили посіви на кількох тисячах гектарах полів. Працював на різних фазах розвитку культур, використовуючи нашу технологічну колію, створену на посівах. Серед унікальних та практично дуже корисних функцій відзначу функцію самозакачування води у бак для робочого розчину. Завдяки цій функції безпосередньо у полі ми значно збільшили ефективність унесення пестицидів. Так, тепер на вантажному автомобілі КАМАЗ встановлюємо бочку з водою для обприскування, KUHN STRONGER 4000 HD під’їжджає та оперативно сам закачує воду у власну місткість. Це значно пришвидшує процес, зменшує втрати часу та збільшує продуктивність».

Обприскувач працює з усіма потрібними навігаційними інструментами, використовує низку рішень для точного землеробства. Причому перший рік роботи машини компанія-дилер надала господарству у безплатне користування цими послугами. Відповідно, тут змогли їх перевірити безпосередньо у роботі та переконатися в ефективності можливостей обприскувача. Агрономи завжди свідчили, зважаючи на підсумки роботи, що обприскувач дуже якісно і продуктивно працює, немає перевитрат робочого розчину, дотримується перекриттів тощо. Це при тому, що поля господарства розташовані у приморському регіоні, де сильні вітри, а тому можливе знесення робочого розчину під час розпилювання. Тож якість роботи KUHN STRONGER 4000 HD не викликає нарікань.

 Stronger HD має систему обприскування Multispray Duo для керування форсунками
Stronger HD має систему обприскування Multispray Duo для керування форсунками

Крім пестицидів також вносили добрива. З рідкими добривами господарство не працює — розводили водою тверді мінеральні добрива, зокрема карбамід. Вносили його для підживлення посівів по листку. Зауважень до обприскувача не було — оператор машини якісно його промивав.

За словами Олександра Ткаченка, ця машина відповідає власній вартості на 100%. Для господарства ТОВ «Трофімова» вона виявилась оптимальною за співвідношенням «ціна — якість».

Довідка

До речі, зважаючи на те, що не всі господарства можуть собі дозволити придбати сучасну техніку, дилери компанії KUHN пропонують скористатися послугою кредитування від провідних банків. Наприклад, одну з найкращих пропозицій має Кредобанк: 0% на 12 місяців за умови першого внеску 50%.

Стаття з журналу Intelligent Farming №3, липень 2021

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. 

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: rost.panichev@ifarming.com.ua

Матеріали за темой