iнтелектуальні рішення в агробізнесі

СТОВ «Вікторія» - робота на високий результат

27.06.2022
Автор матеріалу

Олександр Сумський

Агрокомпанія з Дніпропетровщини крок за кроком нарощує використання елементів точного землеробства у виробництві продукції, збільшуючи ефективність застосування кожної технологічної операції.

СТОВ «Вікторія» - робота на високий результат

Жорсткі умови виробництва сільськогосподарської продукції в Україні в умовах війни вимагають від аграріїв ретельного та максимально ефективного використання дорогих ресурсів. Одним з оптимальних шляхів для такого виробництва є застосування елементів точного землеробства та поступовий перехід на комплексні цифрові рішення для управління аграрним бізнесом. У такий спосіб можна мінімізувати ризики зменшення обсягів виробництва.

Прикладом подібних поступових змін є СТОВ «Вікторія» (Дніпропетровська область), де ретельно розраховують кожен технологічний крок, впроваджуючи нові й найбільш продуктивні рішення. Отож говоримо із Сергієм Булкіним, помічником керівника з виробничих та економічних питань агрокомпанії.

Сергій Булкін,

помічник 

керівника з

виробничих та

економічних

питань

агрокомпанії.

Що таке СТОВ «Вікторія»?

Господарство обробляє 4200 га. Товариство юридично являє собою об’єднання пайовиків. Всього на різних посадах працює близько 70 працівників. Сівозміна сільськогосподарських культур складається із соняшнику та кукурудзи, озимих зернових культур (пшениця, ячмінь, ріпак).

Для вирощування сільськогосподарської продукції застосовують класичні технології обробітку ґрунту, що передбачає його оранку та наступне вирівнювання. Для цього використовують відповідний набір машин та агрегатів, зокрема й найбільш сучасні та нові агрегати.

Серед брендів у СТОВ «Вікторія» віддають перевагу John Deere, Case IH та AGCO. Однак в парку машин достатньо і машин інших брендів.

Технічні рішення

З початку створення агрокомпанія використовувала бренди від AGCO, тому чимало машин ще залишається від Massey Ferguson — трактори, комбайни. Було прийнято рішення про поступовий перехід на техніку бренду John Deere. Також працюють самохідні обприскувачі Case IH Patriot 3330, розкидачі твердих мінеральних добрив KUHN AXIS.

Для сівби просапних культур застосовують посівні комплекси від John Deere 7000 та Massey Ferguson 9108, котрі також адаптовані під елементи точного землеробства.

Є дрони, але це більше контролювальні машини, щоб бачити стан посівів і убезпечитися від злодіїв. Поки що безпілотні рішення не використовують для внесення пестицидів та добрив.

Елементи точного землеробства

У господарстві починали з використання курсовказівників та безплатного сигналу для техніки. Вибір технічних рішень від Trimble Ag був невипадковий: сучасні та ефективні пристрої, датчики, програмні рішення багаторазово довели власні переваги на українських полях. Усе починалося з курсовказівника Trimble EZ-Guide 250, котрий працював на безкоштовному сигналі. Та поступово переконалися, що потрібна вища точність, ніж ± 30 см, і перейшли на платний сигнал. Тепер на машинах Massey Ferguson застосовують автопілоти Trimble EZ-Pilot на базі дисплеїв СFX-750 та GFX-750, на самохідних обприскувачах Case IH Patriot 3330 — гідравлічний автопілот Trimble. Відповідно, для цього застосовують поправки CenterPoint® RTX — це високоточні <2,5 см служби коригування, які надходять з геостаціонарних супутників. У господарстві переконалися, що вони ідеально підходять для сівби, обприскування посівів та оброблення під час внесення добрив.

На внесенні пестицидів уже застосовують систему відключення секцій обприскувача, а також можуть користуватися пофорсунковим відключенням і контролем висоти штанги.

Внесення твердих добрив KUHN AXIS відбувається у взаємодії з моніторами Trimble СFX-750 та GFX-750, які керують електронними заслінками внесення робочих речовин, регулюють ширину розкидання, перекриття, мають можливість диференційно вносити добрива. У господарстві незабаром планують створити карти полів та карти урожайності. Це — завдання на майбутнє.

Серед інших корисних інструментів для роботи на посівах сільгоспкультур — ручний датчик Trimble GreenSeeker, який використовують для оцінювання стану розвитку рослин у період вегетації для миттєвого отримання показників. Дані можна використовувати для прийняття об’єктивних рішень щодо кількості добрив, необхідних рослинам на певному етапі вегетації.

Важливим є те, що використання техніки John Deere не стало проблемою для господарства — пристрої та датчики від Trimble добре корелюють з іншими пристроями та моніторами. І вже цього літа перевірять у роботі новий зернозбиральний комбайн John Deere S770, обладнаний комплексом рішень для точного землеробства. Зокрема, на цьому комбайні є телематика та датчики вологості зерна, програмне забезпечення для картування урожайності культур тощо. Такий агрегат працюватиме на нових жнивах.

Майбутні цілі

У СТОВ «Вікторія» у 2022 році придбали трактор John Deere 6110B, який планують обладнати черговим автопілотом Trimble EZ-Pilot Pro з дисплеєм GFX-750. Поступово переходитимуть на використання карт та програмних рішень, що дасть змогу збільшити ефективність виробництва продукції і оптимізувати витрати ресурсів.

Ігор Щербаков,

фахівець з

продажів систем

точного землеробства

PLM ТОВ «ТК „АсТерра”»,

дилера Trimble Ag в Україні

— Приклад СТОВ «Вікторія» красномовний. У цьому господарстві починали з простих автопілотів Trimble EZ-Pilot, а сьогодні мають низку сучасних високопродуктивних пристроїв та машин, що в найближчий перспективі значно збільшать продуктивність роботи. Подібний підхід набуває дедалі більшої популярності серед вітчизняних аграріїв. Люди рахують кожну копійку і переконуються, що точне землеробство дає суттєві переваги. Це реальний спосіб підвищити врожайність, заощадити ресурси та виграти на якості й оперативності проведення технологічних операцій. Зрештою, це можливість чітко спланувати всі роботи протягом сезону та застрахувати себе від неприємних несподіванок.

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: julia.naruzhna@ifarming.com.ua

Матеріали по темі

Теги: trimble