iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Сучасні технологічні рішення в дії

03.05.2022
Автор матеріала

Юлія Наружна

Нині українські господарства дедалі частіше впроваджують технології точного землеробства, адже переконуються в ефективності подібних рішень та швидкій окупності інвестицій

Сучасні технологічні рішення в дії

Вже понад 20 років на Чернігівщині працює господарство «Батьківщина». В обробітку мають близько 30 тис.гектарів землі, і крім своєї, ще й обробляють поля (надають послуги) менших господарств в Україні приблизно на 20 тис. гектарів. Вирощують в основному зернові культури: ріпак, пшеницю, соняшник, а також кукурудзу, під яку зайнято понад 70% наявних в господарстві площ.

КРОКИ НАЗУСТРІЧ СУЧАСНИМ ТЕХНОЛОГІЯМ

Кілька років тому в господарстві почали впроваджувати елементи точного землеробства. Переконалися в правильності рішень, протестувавши технології в роботі на полях.

Господарство з кожним роком розширювалося, з’являлася потреба як в новітніх технологіях, так і в сучасних укомплектованих машинах — комбайнах, тракторах. Тому впровадження нових технологічних рішень постало як необхідність для ефективного господарювання. Переймали досвід сусідніх господарств, у них технології працюють, вирішили і собі спробувати.

«Більша частина автопарку в господарстві — це вживана техніка з-за кордону, — розповідає інженер господарства Олександр Краснолоб. — На деякий техніці під час купівлі вже була встановлена навігація, зокрема на продукції Trimble. Ми мали змогу протестувати роботу систем одразу. І переконалися, що це надійні та ефективні системи для роботи.

Trimble — це якісний та зрозумілий продукт. Поля у нас складної форми. Чотири роки тому ми прийняли рішення, що на посівну будемо використовувати точність RTK — систему, яка дає максимальну точність під час обробітку ґрунту та усуває зміщення навігаційної лінії».

Для початку придбали п’ять комплектів навігації. Сьогодні в господарстві використовують переважно Trimble Autopilot. Переобладнали сім із десяти сівалок KINZЕ з відключенням секцій, а також три сівалки Horsch Maestro 24. Це комплексні установки: керування, посекційне відключення та збирання інформації про сівбу.

Як розповідає Олександр, працювати з Trimble вигідно та зручно. По-перше, демократична ціна на продукцію. По-друге, продукти Trimble працюють з усіма видами техніки, монітори легко встановлювати на техніку, а персоналу — освоїти основи управління. Всю нову техніку в господарстві намагаються доукомплектовувати Trimble. З десяти сівалок сім вже обладнано муфтами відключення секцій. Результати не забарилися: полегшене водіння, відключення секцій на поворотах / розворотах дали суттєву економію ресурсів та покращили врожай. У планах господарства на весну придбати як мінімум ще п’ять одиниць техніки й обладнати саме продукцією Trimble. Він легко переставляється з техніки на техніку — з однієї моделі на таку саму модель трактора. Наприклад, якщо раптово зламався трактор, а треба сіяти — декілька годин і виїхав інший трактор із сівалкою і навігацією. «Ми встановили Trimble на трактори Challenger, зокрема на потужний гусеничний трактор Challenger Caterpillar, Massey Ferguson, Fendt 936 VARIO, New Holland, Valtra і навіть на John Deere. Позаминулої осені, коли ми сіяли озимі, у вересні-жовтні була дуже посушлива погода. Пил стояв стіною, трактора було не видно. А з Trimble трактори виконували свою роботу без жодних перешкод.

РЕЗУЛЬТАТИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ TRIMBLE

«Результати показала посівна. Наведемо приклад: виходить у поле трактор Challenger 685 та 16-рядна сівалка KINZЕ. Раніше, коли працювали без навігації, засіяти 100 га за добу вважалося дуже продуктивним результатом. Тепер той самий трактор із сівалкою та навігацією Trimble засіває близько 130 га, а буває і 150 га за добу. Продуктивність збільшилася до 50%. Після переобладнання сівалок із відключенням секцій маємо щонайменше 10% економії насіння. А якщо порахувати на наші площі, собівартість роботи окупилася на одному тільки насінні до 50% від вартості. Нам навіть 5% економії вистачило, щоб окупити установку Trimble. При цьому жодних пересівів ми не мали.

Отже, як висновок, скажу, маємо такі переконливі факти на користь Trimble: нема пересівів на поворотах / розворотах. Враховуючи, що у нас складні поля — з одного боку ліс, з іншого — болота, електроопори посеред поля, все це раніше пересівалося. Також мали втрати врожайності, перевитрати посівного матеріалу та часу. Тепер на 30% техніка стала продуктивнішою. Тож це спонукає і надалі вибирати продукцію Trimble», — ділиться Олександр Краснолоб.

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: julia.naruzhna@ifarming.com.ua

Матеріали за темой