iнтелектуальні рішення в агробізнесі

DJI: що пропонує лідер галузі?

13.05.2021

За підсумками минулого року лідером продажів агродронiв на українському і світовому ринках став DJI Agras T16, безпілотник обприскувач. Чи зможе китайський гігант повторити свій успіх і що компанія пропонує в 2021 році?

DJI: що пропонує лідер галузі?

Китайський виробник контролює 80% світового ринку всіх цивільних безпілотних літальних апаратів. У сегменті спеціалізованих коптерів для використання в сільському господарстві DJI незаперечний авторитет.

Успіх у третьому поколінні

DJI — не новачок на ринку агрокоптерів. Модель 2021 року — Agras T20 — вже третє покоління безпілотних обприскувачів.

Цей коптер відрізняється підвищеною продуктивністю, за годину він здатний обробити до 12 га завдяки збільшеному до 20 л обсягу бака. І кількість не принесли на шкоду якості, швидше, навпаки. Завдяки розвитку технологій штучного інтелекту Agras T20 виконує завдання майже в автоматичному режимі, самостійно розраховуючи швидкість ітраєкторію польоту на підставі вимог до норми внесення й конфігурації поля. Оператору не треба вручну пілотувати, він має лише контролювати роботу всіх систем. Саме тому Agras T20 відмінно працює вночі, що запобігає сонячним опікам від крапель на листках і сприяє поліпшенню екологічної ситуації, включно із шкідливим впливом на бджіл і домашніх тварин. Автоматичний політ траєкторією з точністю до 1 см — запорука точного внесення хімічних речовин — ЗЗР, мікродобрив, десикантів.

 Сільськогосподарський коптер  DJI Agras T20 з системою обприскування
Сільськогосподарський коптер DJI Agras T20 з системою обприскування

Доцільність обприскування коптером

Точне внесення ЗЗР та мікродобрив дає змогу економити значні кошти — до 30% на закупівлі дорогої «хімії». Однак це не єдиний плюс. Коптери працюють із повітря, значить, вони не витоптують посіви (під час використання наземної техніки втрати на деяких культурах досягають 10% площі) і здатні працювати відразу після дощу, коли ґрунт занадто вологий і колісні обприскувачі використовувати не можна.

Важливим є також питання фінансів, адже коптери — це не дешева забавка. Проте, якщо зважити на те, що обробіток одного гектара в середньому обійдеться 300–350 грн, то для господарства, що обробляє кілька тисяч гектарів, таке знаряддя окупиться вже під час проходу по другій тисячі гектарів.

Як поліпшити процес?

Максимально реалізувати переваги точного внесення коптером DJI Agras Т20 дає змогу ще один продукт DJI – квадрокоптер Phantom 4 Multispectral. Він оснащений мультиспектрального камерою, шість датчиків якої роблять знімки в різних частинах спектра. Оброблення цих даних дає змогу оперативно отримувати карти полів з індексом NDVI. Така інформація необхідна для прийняття агрономами зважених рішень щодо обробки посівів.

 Валерій Євтушенко,

голова Агродепартаменту QUADRO.ua

У 2017–2020 роках займався розробкою БПЛА та рішень для агросектора на їхній базі. Сконструював БПЛА за принципом літака для розселення трихограми на полях України. У межах проєкту розробив перший в Україні БПЛА з вертикальним зльотом і посадкою. Створив та впровадив систему автоматичного підрахунку сходів на основі штучного інтелекту, а також систему автоматичного обміру полів, що базується на даних з БПЛА. Зібрав дані з 2 000 000 га землі по всіх областях України.

У 2020 році очолив Агродепартамент QUADRO.ua, першого офіційного партнера DJI Enterprise і DJI Agriculture, що розвиває ринок коптерів в Україні з 2013 року.

За роки впроваджень БПЛА в сільському господарстві України я дійшов висновку, що техніка DJI сьогодні оптимальний вибір для аграріїв. Поперше, вона дає змогу підвищити прибутковість завдяки економії на ЗЗР, подруге, вона забезпечує високу точність, включно з пропусками або передозуванням. Нарешті рівень автоматизації дає змогу істотно знизити негативний вплив людського чинника.Завдяки співпраці з провідними банками й лізинговими компаніями України ми можемо запропонувати оптимальні умови придбання як для великих агрохолдингів, так і для маленьких фермерських господарств.

Більше інформації https://www.quadro.ua/dji-agras-t20/

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: rost.panichev@ifarming.com.ua