iнтелектуальні рішення в агробізнесі

Agricom Group глибоко використовує точні рішення

06.12.2021
Автор матеріалу

Петро Мельник

Для себе, як керівника агрокомпанії, чітко визначив, що з конвеєра сьогодні вже не сходить сільськогосподарська техніка без «Інтернету речей» усередині. І це варто враховувати, бо в іншому разі втрат не уникнути

Петро Мельник, співвласник і виконавчий директор Agricom Group

Взяти хоча б датчики в зернозбиральному комбайні для зчитування урожайності під час жнив. Така інформація є надзвичайно цінним матеріалом, який варто систематизувати та використовувати для аналізу та корекції подальших операцій. Утім, щоб скористатися згаданою опцією (за яку заплачено багато тисяч доларів), слід хоча б розуміти ступінь диджиталізації придбаної техніки.

Сучасну сільгосптехніку обладнано пристроями, які збирають безліч інформації. Й загалом усі диджитальні «системні примочки» створено тільки для того, щоб допомогти їх користувачеві‑аграрію заробити гроші (+3–4% до актуальної рентабельності кожна). Тож проігнорувавши, скажімо, п’ять із них, аграрій втрачає можливість збільшити свої показники прибутку на 15–20%.

Ніякої філософії — проста математика. Ніхто, звісно, не змушує власника чи керівника аграрного підприємства ставати професійним айтішником та заглиблюватися в деталі. Мова зовсім про інше. Керуючи процесами, неможливо ігнорувати реальність, якою став для бізнесу диджитал. Ви — фермер або керівник агрокомпанії — елементарно не зможете проконтролювати роботу підлеглих, які взаємодіють з тими чи іншими алгоритмами, не знатимете, наскільки якісно вони використовують ці алгоритми на благо вашого бізнесу.

Нинішнього року ми завершили переобладнання посівних комплексів сучасними точними рішеннями. Зокрема, перед початком весняної посівної переобладнано всі наші сівалки, які розміщено в Чернігівській та Житомирській областях, під роботу системи Precision Planting. Використання цих систем дало змогу провести максимально якісний диференційний посів кукурудзи. Крім того, нинішнього року провели тестування диференційного внесення вапнувальних матеріалів. Раніше такий технологічний захід виконували, працюючи зі сталою нормою внесення вапна по всьому полі. Ще раз зазначу, що диджиталізація в аграрному бізнесі особливо важлива. Вона дозволить вам швидше структурувати процеси, контролювати їх і вибудувати систему, здатну реагувати на нові тренди і не втрачати унікальні можливості.

У разі передруку посилання на iFarming обов’язкове. Видавець не несе відповідальність за зміст рекламних оголошень та статей.

Ваші відгуки, пропозиції та зауваження приймаємо на пошту редакції: julia.naruzhna@ifarming.com.ua

Матеріали по темі